Online

Uzman Psikolog Gökçen Erder Numanoğlu, bir süre yurtdışında yaşamış biri olarak yurtdışında yaşamanın benzersiz sorunlarını ve kişilerin karşılaşabileceği zorlukları bilmektedir. Bu anlayışa sahip bir uzman psikolog olarak online terapi ve psikolojik danışmanlık hizmetleri hakkında bilgi sunmak, bu alanda Türkçe çalışma rehberi oluşturmak, benzer şekilde çalışan meslektaşlar ile iş kalitesini arttıracak işbirlikleri yapmak üzere çalışmalar yapmaktadır.

Doğup/büyüdüğünüz memleketten, sizi şekillendiren kültürden uzakta yaşayan sizler için psikolojik danışmanlık sürecini kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Hayat hepimizi zorlayabiliyor ve zorlandığınız konularda güçlenmeye, keyif ve huzuru arttırmaya karar verdiğinizde, bu süreci sizin için güvenilir, etkili, kısa süreli ve ulaşılabilir kılarak kolaylaştırıyor.

Uluslararası öğrenciler, iki kültürlü aileler, yurtdışında işi gereği seyahat eden kişiler, expat’lar ve aileleri, nerede olursanız olun, anadilinizde iletişim kurabildiğiniz, hayata bakış açınızda kullandığınız kültürel kodları ve normları bilen ve ayrıca yurtdışında yaşama deneyimi olan, uzman ve profesyonel bir psikolog ile rahat bir görüşme yapabilirsiniz.

Online Terapinin İlkeleri

Bu sürecin maksimum fayda sağlayabilmesi için güncel düzenlemeleri düzenli takip etmekte ve uygulamalara yansıtmaktadır. Psikologunuz online terapi ve online psikolog hizmetlerinin kullanımı ve stardantlarını Türk kültürüne adapte çalışmaları devam etmektedir. Şu an için var olan en etkili birliğin sunduğu maddeleri rehber olarak kullanmaktadır. Rehbere Buradan ulaşabilirsiniz.

Bu rehber doğrultusunda çalışmalarını düzenlemekte, sunmakta ve her geçen gün geliştirmektedir:

  • Sürece başlamadan önce psikologunuz, belirttiğiniz bilgiler dahilinde, online terapi/online psikolog hizmetlerinin sizin için uygunluğunu değerlendirir. Uygun görülmezse bu sürece başlanmaz, uygun olabilecek alternatifler belirtilir.
  • Online terapi/online psikolog hizmeti süreci içerisinde bir değişiklikten dolayı uzaktan destek artık yararlı olmadığından endişelenilirse alternatif hizmetlere yönlendirilirsiniz.
  • Online terapi/online psikolog hizmetleri öncesinde “Yeni Danışan Formu ve Bilgilendirme Formu” doldurulur.
  • Sadece eğitimi olan alanlarda ve online olarak bunları uygulayabileceği konularda hizmet verir.
  • Danışanların mahremiyetini ve gizliliklerini korumak adına danışanları bilgilendiriyor, olası riskleri ortadan kaldırmaya yönelik iki taraflı dikkate alınacak noktaların uygulanmasını teşvik eder.

Uzman Psikolog Gökçen Erder Numanoğlu, birey ya da çift çalışmalarında anadilinde, güvenilir ve ulaşılabilir hizmet sunmayı hedeflemektedir. Pratik, çözüm odaklı ve sistemik yaklaşımı benimsemiştir.

Online Bireysel Terapi

Bireyler ile çalışmaları ve kullandığı yöntemler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Online Çift Terapisi

Çiftler ile evlilik, evlilik öncesi ve flört dönemlerindeki çalışmaları ve kullandığı yöntemler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Online Psikolog ile Danışmanlık

Aklınızdaki belirli bir soruyu sorabilmeniz ya da yardım almak için nasıl bir yol izleyeceğinizin önerisi duymak istediğinizde bir yol haritası çizmenize yardımcı arıyor olabilirsiniz.

Örneğin çocuğunuzu ilgilendiren bir konuda bir uzmana başvurmak isteyebilirsiniz. Uzman Psikolog Gökçen Erder Numanoğlu, çocuklu aileler ile oyun ve aile terapisi yöntemlerini kullandığı için online olarak bu hizmeti sunmamaktadır. Ancak, sadece ebeveynlere online danışmanlık ile bazı konularda destek verebilir.

Yaşadığınız ülkede siz ya da çocuğunuz için psikolojik destek üzere başvurduğunuz, bazı test ve envanterler ile değerlendirmeler yapıldı ve bundan sonra belirli bir yolu izlemeniz önerildi.  Bir şekilde değerlendirme sürecinden emin olamadınız ve başka bir uzmanın bakış açısını istediğinizde ulaşabilirsiniz. Bahsettiğiniz sorun ile ilgili güncel ve etkili bir çözüm yolu hakkında bilgilendirilirsiniz.   

Bir başka örnek, belirli bir konuda ne yapacağınızı neye başvuracağınızı bilmiyorsunuz ve kısaca sizi ve sorunuzu dinleyerek hangi ruh sağlığı alanında (bireysel psikoterapi veya çift terapisi ya da psikiyatrist görüşmesi) başlamanız gerektiğini öğrenmek istiyorsunuz. Sizin durumunuza göre en etkili ve hızlı sonuç için kime başvurmanız gerektiğini sunabilir.

Süreç Nasıl İşlemektedir?

Anadilinizde, güvenilir ve ulaşılabilir uzman psikologtan çalışmaları hakkında bilgi almak ve yönteminin size uyup uymayacağını öğrenmek için telefon ile ya da eposta ile ulaşabilirsiniz.

Sorularınızı sorabileceğiniz azami on dakika ücretsiz bir ön-görüşme planlayabilirsiniz. Böylece uzman psikologun çalışma alanı ve sizin ihtiyaçlarınızın örtüştüğünü bilerek sürece devam edebilirsiniz.  

İlk görüşmede, uzmanınız size çalışma şeklinin detaylarını aktarırken siz de kendinizi ve başvuru nedeninizi detaylıca belirtiyorsunuz. İlk görüşmedeki temel amaç, tanışma ve profesyonel bir ilişkiye başlamanın yanında, nasıl bir yolun sizin için daha iyi olabileceğini, sorunların çözümünde nelerin konuşulması gerekeceğini öğrenebileceğiniz bir geribildirim sağlamaktır.

Diğer Bilgiler

İlgili konularda detaylı bilgi almak için tıklayınız:

Uyarı: Bu sitede yer alan bütün bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis, tanı ve tedavide kullanılamaz.

Uzman Psikolog ile ücretsiz ön görüşme ya da bilgi almak için arayın.

İletişim