Bireysel

Uzman Psikolog Gökçen Erder Numanoğlu, gelişimsel psikoloji ve ilişki perspektifinden bireyin gelişimini ve iyiliğini desteklemek üzere uzmanlaşmıştır. Yetişkinlere bireysel destek konusunda yardımcı olmaktadır. İlk görüşmeden çalışma bitirilene kadar sürece dair size yol gösterir ve uzmanlık yaklaşımlarını doğrudan sizin ihtiyaçlarınıza göre uyarlar.

Kısa süreli modelleri kullanmaktadır. Kullanılan yöntem ve stratejilerin, insanların daha iyi hissetmelerine ve olumlu değişiklikler yapmalarına yardımcı oldukları araştırmalarca kanıtlanmıştır.

Bireysel çalışmalarda başlıca, teorik kökenli ve etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemler kullanır. Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) ve Bilişsel Davranışçı Terapi başlıca olmak üzere Odaklanma ve Sanat Terapisi ve diğer deneyimsel yöntemlerinden faydalanılmaktadır. Bağlanma Teorisi, Ekolojik Sistemler Teorisi, güncel nöropsikoloji teorileri ve hümanist psikoloji çalışmalara çatı olmaktadır.

Uzun yıllardır süren çalışmaları boyunca şu konularda başvuran çok sayıda danışan ile çalışmıştır:

  • Duygusal zorlukları aşmak
  • Duygu kontrolü becerileri
  • Ayrılıktan sonra başa çıkmak
  • Özgüven arttırmak
  • İş ve aile dengeleyebilmek
  • Sosyal ve iletişim becerileri arttırmak
  • Dönüm noktaları (yeni iş, yeni bebek, aileden birinin kaybı vb.) adaptasyonu kuvvetlendirmek

Hayat hikayenize neler yazmak istersiniz?

Aldığı Bazı Eğitim ve Sertifikalar

Randevu almadan önce uzman psikolog ile bizzat görüşüp sorularınızı sorabilirsiniz. Ücretsiz azami on dakikalık bir telefon/skype (yurtdışından başvuranlar için) görüşmesi planlayabilir veya daha fazla bilgi için e-posta gönderebilirsiniz.

Uyarı: Bu sitede yer alan bütün bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis, tanı ve tedavide kullanılamaz.

Uzman Psikolog ile ücretsiz ön görüşme ya da bilgi almak için arayın.

İletişim